Mentális egészség a COVID árnyékában
A koronavírus-járvány mentális egészségre, a felsőoktatásra, illetve az egészségügyre gyakorolt hatásairól és következményeiről tanácskoznak a szakemberek a Debreceni Egyetemen rendezett 17. Magatartástudományi Napokon. A Hullámtörés elnevezésű, csütörtökön kezdődött kétnapos konferencián a négy hazai orvosképző intézmény magatartástudományi szakemberei vesznek részt.
Komplex gyermekrehabilitáció a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján kialakított új, komplex ellátórendszerben eredményesebb lesz a rehabilitációra szoruló gyermekek kezelése – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón. Az új Gyermekrehabilitációs Központ két helyszínen, de egy szakmai vezetéssel és koordinációval működik tovább.
Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Centenáriumát ünnepli a Neurológiai Klinika
A Debreceni Magyar Királyi Tisza István Tudományegyetem Elme- és Idegkórtani Klinikája, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Neurológiai Klinika elődje 1921-ben kezdte meg működését. A centenárium alkalmából pénteken tartott ünnepi ülésen felidézték a 100 év legfontosabb eseményeit, és megemlékeztek az intézmény legjelentősebb vezetőiről, orvosairól. A rendezvényen születésnapja alkalmából köszöntötték a klinika egykori igazgatóját, Csiba László professzort is.
Tegyünk az elhízás ellen!
Az elhízás cukorbetegséget, ér-, illetve daganatos megbetegedéseket is okozhat, és növeli a koronavírus-fertőzés súlyos tüneteinek kialakulását. A szakemberek május 22-én, az európai elhízás elleni napon, a testmozgás és a megfelelő táplálkozás fontosságát hangsúlyozzák.
Reumatológiai szakmai fórum Debrecenben
Nyolcvanöt előadás hangzik el a reumatológia, az immunológiai és a határterületek betegségeinek terápiás lehetőségeiről az idei Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon (DROP). A háromnapos tanácskozáson mintegy 400 szakember vesz részt. A 9. alkalommal megrendezett kongresszus megnyitóját kedd este tartották a Kölcsey Központban.
Kitüntetett klinikai szakemberek
Kimagasló szakmai munkájáért miniszteri kitüntetést vehetett át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ három orvosa: Tóth Judit, Jenei Zoltán és Lőrincz Ádám. Az elismeréseket kedden Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át Budapesten.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Nemzetek ízei – visszatért a Food Day
Afrika, Ázsia és a tengerentúli országok ízeivel, kultúrájával ismerkedhettek meg azok, akik pénteken kilátogattak a Debreceni Egyetem Főépülete előtt megrendezett 15. International Food Day-re. A hallgatói gasztrofesztiválra az egyetem külföldi hallgatói mellett sok debreceni is kíváncsi volt.
Mérföldkő a Belklinika történetében
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika szakmaspecifikus részlegeinek alapítása, illetve az ország egyik legnagyobb belgyógyászati intézményének létrejötte alkalmából emlékfát ültettek és emléktáblát avattak a Klinikai Központ Nagyerdei Campusán. Az átalakításokat mérföldkő-jelentőségűnek nevezte Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a csütörtöki ünnepségen.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.