27 már
Új eljárások a Fül-Orr-Gégészeti Klinikán
Több új műtéti technikát is bevezettek az elmúlt hónapokban a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikán. A legmodernebb eljárások alkalmazása lehetővé teszi, hogy a betegek a lehető legjobb életminőség mellett folytathassák mindennapi tevékenységüket, munkájukat.
19 már
Gyermeksebészeti fejlesztés alapítványi összefogásban
Gyorsabban és biztonságosabban végezhetők el a gyermeksebészeti műtétek a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján egy most beszerzett 3 dimenziós képalkotásra képes laparoszkópos toronynak köszönhetően. A több mint 40 millió forint értékű eszközt a klinika alapítványainak összefogásával és több cég jelentős összegű felajánlásából vásárolták.
18 már
Kitüntetésben részesültek
A Debreceni Egyetem több professzora és oktatója vehetett át állami kitüntetést a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából. A díjazottak a gazdaság-, az orvos-, a műszaki-, a természet- és a bölcsészettudomány, valamint az agrárium elismert szakemberei.
13 már
A zöldhályog korai kezelésével megelőzhető a teljes vakság
A zöldhályog, vagyis a glaukóma a vakság harmadik leggyakoribb oka. A betegség korai szakaszában elkezdett kezeléssel azonban megelőzhető a teljes látásvesztés. Éppen ezért hangsúlyozzák a szakemberek a szűrővizsgálatok fontosságát a glaukóma világhéten, március 10-e és 16-a között. A világhét kapcsán kedden a Debreceni Egyetem és a Klinikai Központ főépületét is zöld színnel világították meg, hogy ily módon is ráirányítsák a figyelmet a betegségre.
08 már
A legkorszerűbb terápiák a szívbetegségek kezelésében
A koszorúér-betegségek, a szívelégtelenség és a szívritmuszavarok mellett a társbetegségek, többek között a magas vérnyomás, a cukorbetegség, illetve az elhízás legújabb kezelési lehetőségeit is megvitatják a szakemberek a csütörtökön kezdődött 29. Debreceni Kardiológiai Napokon. A Debreceni Egyetemen rendezett tanácskozáson mintegy ötszáz kardiológus, nefrológus, diabetológus és háziorvos vesz részt.
07 már
Új szakmai ajánlás a sclerosis multiplex terápiájáról
Megjelent a Magyar Neuroimmunológiai Társaság legújabb szakmai ajánlása a sclerosis multiplex diagnosztikájáról és kezeléséről. Az ajánlás vezető szerzője Csépány Tünde, a Debreceni Egyetem docense, a Neurológiai Klinika szakorvosa. A szakemberek az irányelvek megfogalmazásával szeretnék segíteni az orvosokat a betegeik számára legeredményesebb terápia kiválasztásában.
04 már
Forradalmi innováció a bőrbetegségek kezelésében
Új gyógyszercsoportot fejlesztettek ki az immunológiai, allergológiai hátterű bőrbetegségek célzott kezelésében. A tabletta formában szedhető készítmények a betegség kiváltó okára hatnak, így alkalmazásukkal eredményesebb lehet a terápia. A legújabb kezelési módokat a Regionális Bőrgyógyászati és Allergológiai Fórumon vitatták meg a szakemberek. A pénteken kezdődött kétnapos szakmai rendezvényt a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Tanszéke szervezte.
01 már
Fedezd fel a világot a Pannónia Ösztöndíjprogrammal!
Kiírták a 2024/2025-ös tanév Pannónia Ösztöndíjprogram részképzéseire vonatkozó pályázatokat a Debreceni Egyetemen. Az új mobilitási program segítségével a hallgatók a világ bármely pontján folytathatják tanulmányaikat. A diákok március 5-től, keddtől adhatják be pályázataikat. A jelentkezési határidő március 24. éjfél.
28 feb
Tudományos elismerés az egyetem professzorainak
A Debreceni Egyetem (DE) több professzorának tudományos munkásságát díjazta éves közgyűlésén a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Debreceni Akadémiai Bizottsága (DAB). Az eseményen a testület vezetői értékelték az előző évben elért eredményeket is.
26 feb
Lelki támogatás a daganatos betegeknek
Eredményesebb lehet az onkológiai kezelés, ha a daganatos betegek lelki problémáik feldolgozásában is támogatást kapnak. A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában húsz éve működő onkopszichológiai munkacsoport szakemberei egyéni, csoport- és családterápiákon segítik a pácienseket. Tapasztalataikról és a legújabb módszerekről a Magyar Pszichoonkológiai Társaság kétnapos kongresszusán számoltak be az Onkológiai Klinikán.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.