Hortobágy az urológus professzor szemével
A Debreceni Egyetem professor emeritusa, Tóth Csaba fotóival jelent meg a Barangolások a Hortobágy mellyékén című album. A kiadvány több mint 400 felvételen mutatja be a természet és az ember egységét. Tóth Csaba szerzőtársa Aradi Csaba ökológus, a Hortobágyi Nemzeti Park nyugalmazott igazgatója. A kötet bemutatóját csütörtökön tartották a Debreceni Egyetemen a Professzori Klub és a Medicina Könyvkiadó közös rendezvényén.
Ötmillió forintos támogatás a gyermekklinikának
A Bárány Család a Családokért Alapítvány ötmillió forinttal támogatta a Gyermekgyógyászati Klinikát. A pénzből egy olyan elektrofiziológiai készüléket (ENG) vásároltak, amellyel a súlyos idegkárosodást szenvedett gyerekek funkcionális diagnosztikáját végzik. Az adományt jelképesen csütörtökön adták át a gyermekklinikán.
Gyógyszerészek a betegágy mellett
Klinikai gyógyszerész segíti a betegellátást szeptembertől a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikán. A gyógyszerészek így már kilenc klinikán vesznek részt a terápiás döntéshozatalban, felügyelik a gyógyszerelést és tanácsokkal látják el a betegeket. Az elsődleges cél, hogy segítsék a szakszerű, folyamatos, biztonságos és gazdaságos gyógyszerellátást.
A biológiai óra szerepe a porcképződésben
A Debreceni Egyetem kutatói elsőként írták le, hogy a mechanikai ingerek a fejlődő porcsejtek biológiai órájának szinkronizálása révén fejtik ki porcképződést elősegítő hatásukat. A vizsgálat eredményei hozzájárulhatnak az ízületi gyulladás, illetve a porckopás kezelésében új típusú, hatékonyabb gyógymódok kifejlesztéséhez, melyekkel jobb minőségű porcpótlás érhető el. A kutatást összefoglaló közlemény a napokban jelent meg az egyik legrangosabb nemzetköz
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Felavatták az új orvosdoktorokat
Általános orvosok tették le esküjüket szombaton a Debreceni Egyetemen. Az Általános Orvostudományi Kar ünnepségén a magyar, illetve az angol nyelven folytatott képzést befejezve, több mint 180 magyar és külföldi állampolgárságú végzős hallgatót avattak orvossá.
Új professzorok a Debreceni Egyetemen
Szeptembertől 12 új professzora van a Debreceni Egyetemnek. Az új egyetemi tanárok kinevezésüket Novák Katalin köztársasági elnöktől vették át szerdán a Sándor-palotában rendezett ünnepségen.
OTKA-nyertesek a DE-n
A Debreceni Egyetem 6 karának 31 munkatársa összesen 1,2 milliárd forint támogatást nyert az elkövetkező évek alapkutatásaira a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által meghirdetett Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) pályázatán.
Kiválósági minősítést kapott a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika
A Strukturális Szívbeavatkozások Kiválósági Központja (Centre of Excellence in Structural Heart Interventions) minősítést érdemelte ki a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika. A kitüntető címmel az egyesült államokbeli székhelyű ABBOTT orvosi műszergyárgyártó vállalat az intézmény katéteres szívbillentyűműtétek terén végzett kiemelkedő munkáját ismerte el. Az erről szóló oklevelet hétfőn vette át Csanádi Zoltán professzor, a
A trombózis és a vérzékenység kérdéseit vitatták meg
A véralvadás élettanának és kórtanának teljes vertikumát áttekintették a Magyar Thrombosis és Haemostasis Társaság XV. kongresszusán szeptember 9-11. között a Debreceni Egyetemen. A Learning Center-ben tartott tanácskozáson a tudományos előadások mellett a különböző szakterületek képviselői közös ajánlást fogalmaztak meg a több mint tíz éves hazai anti-trombotikus irányelv megújítására.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.