25 jan
Online folytatódik a tanév
Egy hét múlva, február 1-én regisztrációs héttel kezdődik a 2020/21-es tanév második féléve a Debreceni Egyetemen. A tanítás a vizsgaidőszakot követően távolléti oktatás formájában folytatódik.
21 jan
A DE-n képzik az Elnöki Őrség tagjait
A Debreceni Egyetemen szerdán kezdődött a Köztársasági Elnöki Őrség munkatársainak egészségügyi tréningje. A legmodernebb eszközökkel felszerelt Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban a legmagasabb szintű helyszíni egészségügyi ellátásra készítik fel az őrség tagjait.
Januártól új vezető a Klinikai Központ élén
Szabó Zoltán egyetemi tanárt, a Sürgősségi Klinika igazgatóját bízta meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának vezetésével Kásler Miklós. A január 1-jétől hatályos kinevezést december 18-án adta át az emberi erőforrások minisztere az intézményvezető részére.
Egészségipari kutatások a jobb életért
Biokompatibilis gyógyszerhordozók és egészségvédő probiotikus készítmények fejlesztésén dolgoznak a Debreceni Egyetemen szakemberei a Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központban, melynek kialakítására mintegy 3 milliárd forintot nyert az intézmény vállalati partnereivel.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
Lampé László (1929-2020)
Életének 92. évében 2020. november 30-án elhunyt Lampé László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar iskolateremtő Professor Emeritusa, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika volt igazgatója, számos nemzetközi díj és kitüntetés birtokosa.
L'Oréal-Unesco díj a DE kutatójának
A Debreceni Egyetem oktatója az idei egyik L'Oréal-Unesco díj kitüntetettje. Bagoly Zsuzsa, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa a stroke hatékonyabb kezeléséért folytatott kutatásaiért részesült az elismerésben.
Orvosképzés az élvonalban
A Debreceni Egyetem általános orvos képzése a hazai és a nemzetközi rangsorokban is rendszeresen előkelő helyen szerepel. Az Általános Orvostudományi Karon nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra, a tehetséggondozásra és a társadalmi felelősségvállalásra is.
Kitüntetett professzor
Markhot Ferenc Emlékérem kitüntetésben részesült Póka Róbert. A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának professzora kiemelkedő gyógyító, oktató és tudományos tevékenységéért vehette át a szakmai elismerést szerdán Egerben.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.